Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny

14 kwietnia, 2021 0 przez Favi

Piasek kinetyczny był zabawką, która na liście „nie chcę tego w domu” była bardzo wysoka. Nieco tylko niżej niż wszystko, co gra, buczy, ćwierka i śpiewa.

No ale najpierw się zaczął czternasty miesiąc pandemii, a później dwa dni słońca przekreślił tydzień deszczu… No i stwierdziłam, że w ciągu dnia kabina prysznicowa nie jest nam aż tak potrzebna.

Dobra, przyznaję. Ta zabawka jest genialna. Idealne połączenie piasku z cieczą nienewtonowską. Obie miałyśmy dużo zabawy, a Jagoda spędziła na samodzielnej zabawie łącznie trzy godziny! Szok.

Serdecznie polecam. Rozłóż to w wannie/pod prysznicem, daj ręcznik pod pupę i razem z dzieckiem buduj. Jeśli nie masz dzieci, po prostu zamów dla siebie, to bardzo odpręża.

A jak Jagoda trochę urośnie i zabawka znudzi się na tyle, że stworzona konstrukcja będzie mogła po prostu stać – użyjemy do erpegów. Jako makietę, albo żeby zaprojektować własny zamek. Na zdjęciu latarnia morska w której mieszka czarodziej pogodowy. Bardzo smutny, bo ciągle pada deszcz. Jak mu pomóc?