Smoki i Strażacy – darmowe minigry

Smoki i Strażacy – darmowe minigry

23 kwietnia, 2021 0 przez Favi

Prezent! ❤

Smoki i Strażacy to zbiór czterech gier fabularnych, które powstały jako ćwiczenie kreatywne w grupie twórców nazywanej Kotłownią. W wyzwaniu określone były dwa warunki:
1. Mają się pojawić dwa motywy: smoki i strażacy.
2. Całość ma się zmieścić na dwóch stronach A4.

Skąd pomysł? Moja trzyletnia córka przechodziła fascynację smokami (RoaaAaaaRRRRr!) oraz na strażaków (ioo-ioo!) jednocześnie. I jak to pogodzić?

Macie do wyboru:
🐉Do Smoka! to gra o gaszeniu… stanów zapalnych w gardzieli poczciwego, starego smoka Allantoina. Autorem jest Maciej Sznurkowski, znany jako Sznurek. Prowadzi fanpage Mistrzowanie po Sznurku: https://www.facebook.com/mistrzowanieposznurku.

🐉Smocza Ferajna Tytusa Rducha opowiada o strażakach walczących z pożarami i z wywołującymi je smokami. Jest też kolejną grą na mechanice „ferajny”, którą sam stworzył. Możecie też zerknąć na jego fanpage Łotr: https://www.facebook.com/lotrostwo/.

🐉Smoczy Strażacy to hack gry Honey Heist (Gawra Gang od Goblina Drukarskiego), który napisał Łukasz Kołodziej, autor dziesiątek publikacji: gier fabularnych, dodatków, scenariuszy i innych. Zajrzyjcie na fanpage Fajerbola: https://www.facebook.com/Fajerbol/.

🐉Smoczątko dla Strażaka to moja gra, opowiadająca o oswojeniu smoczątka, by zostało pomocnikiem strażaków.

Od której byście zaczęli?

https://www.drivethrurpg.com/product/349543/Smoki-i-Strazacy