Kolorowi barbarzyńcy

Kolorowi barbarzyńcy

3 lutego, 2021 Wyłącz przez Favi

Motyw do wykorzystania w świecie z bohaterami z mroźnych krain. Barbarzyńska Północ z Dziedziców na przykład 😃

Ludy północy i ich wioski są zdumiewająco kolorowe. Mury i palisady wokół osad malowane są farbami w agresywnych kolorach, a najcieplejsze ubrania barwione są w kadziach pełnych pigmentów.

Chodzi o bezpieczeństwo. Jasne, szare, czy nawet czarne ubrania łatwo przeoczyć pośród śniegu, skał i nagich drzew. Ranny, nieprzytomny człowiek musi się wyróżniać, by jego szanse na przetrwanie wzrosły. Tak samo osada powinna być widoczna z daleka.

Płaszcze często są z jednej strony białe – by ukryć się, czy po prostu zapolować skutecznie. Druga strona może być na przykład pomarańczowa, czy w kolorze fuksji.

Ostre, zimowe słońce szybko sprawia, że ubrania i mury płowieją, więc barbarzyńcy poświęcają mnóstwo środków na zdobywanie pigmentów. Nie patrzą często na kolor, tylko na cenę, bądź konieczny wysiłek przy zdobyciu.

Wywołuje to spore poruszenie, gdy barbarzyńcy spotykają cudzoziemców, którzy na kolory patrzą inaczej. Tylko wiecie, mało kto zasugeruje Gunarowi Smokobójcy albo Walkerii Z Blizną, że ten różowy kożuch na butach źle wygląda.