Syrenki i Trytony

Syrenki i Trytony

12 marca, 2020 0 przez admin

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 4+

Starter Syrenek i Trytonów to  podstawowa wersja gry, a więc materiał wystarczający do rozgrywki. W środku znajdziesz:

– proste zasady gry;

– gotowy scenariusz rozgrywki;

– kilkanaście interesujących miejsc;

– kilkadziesiąt podmorskich istot;

– kilkadziesiąt pomysłów na misje;

Dodatkowo w internecie dostępny jest darmowy PDF z czterema przygodami do gry: Syrenki i Trytony: Bohaterowie Czterech Czarodziejek.

Postacie graczy wykonują najróżniejsze misje:

– obłaskawiania morskich bestii,

– poznawania najróżniejszych miejsc skrytych w głębinach oceanu,

– służba Czterem Czarodziejkom, by stawić czoło Czarnomagowi,

– ratowanie rozbitków i pokonywanie piratów.

Syrenki i Trytony to gra fabularna pozwalająca dorosłym na poprowadzenie dzieciom przygód, w czasie których wcielą się one w role dzielnych mieszkańców podmorskich krain. Gra pozbawiona jest twardej przemocy i pod opieką dorosłych mogą w niej uczestniczyć dzieci nawet od czwartego roku życia. 

Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób. Jedna z nich – domyślnie dorosły – pełni funkcję narratora, a pozostałe – domyślnie dzieci – funkcję graczy.  Zadaniem graczy jest stworzenie postaci syrenek/trytonów i wykorzystanie ich możliwości, by zrealizować podjętą misję. Zadaniem narratora jest kreowanie baśniowego świata i wykorzystanie jego możliwości, by uczynić misję pouczającą i ekscytującą. Na końcu dodatku znajdują się sugestie związane z prowadzeniem gry dzieciom. Narrator powinien się z nimi zapoznać, nim usiądzie do gry. 

Oprócz niniejszej instrukcji do gry potrzebne są kości sześcienne, papier i ołówki.

Aquaria

Podwodna kraina syrenek i trytonów. Jej stolica, Algilon, to miasto wykute w zatopionych złożach białego marmuru, wokół którego znajdują się małe wioski plantatorów wodorostów. Krystalicznie czysta woda pełna jest białych, strzelistych wież i koralowych ogrodów, pośród których pływają tęczowe ryby. Na środku miasta dumnie stoi Pałac Czarodziejek. Na szczycie najwyższej wieży osadzono wielki, magiczny kryształ, nazywany Podwodnym Słońcem. Jego blask rozjaśnia głębiny oceanu, wskazuje drogę do miasta i trzyma na dystans morskie bestie. Cztery czarodziejki: Turkusowa, Szkarłatna, Purpurowa i Hebanowa opiekują się mieszkańcami i kryształem, zapewniając Aquarii pokój i dobrobyt. To one ogłaszają większość misji, których wypełnienie działa na korzyść społeczności.

Dzięki mocy Podwodnego Słońca pomiędzy syrenkami i trytonami żyją morskie stworzenia, które zdolne są porozumiewać się mową. Czymś zupełnie zwyczajnym jest tu na przykład delfin nauczyciel, krab malarz czy też ośmiornica kucharka. W nieznanym miejscu, poza blaskiem Podwodnego Słońca, znajduje się dwór Czarnomaga, czyli najpotężniejszego z czarodziejów, który został wygnany z Aquarii za zdradę. Próbował przejąć moc Podwodnego Słońca, żeby mieć ją tylko dla siebie. Teraz regularnie podejmuje próby, by ukraść kryształ lub przejąć władzę w Aquarii.